Har du en eller flera äldre el
TEMA Mattor 6 (Orientaliska & Ryan är tillbaka) den 26 november 2007
2018 Bachtiari
semi-antik, jämnt slitage, even wear, 198x316
Såld: 11.000 kr
Såldes den 26 november 2007 -
2002 Beluch
Såld: 2.000 kr
2019 Chuval
antik Youmuth, 114x76
Såld: 2.500 kr
Såldes den 26 november 2007
2009 Chuval
Såld: 1.600 kr
2003 Chuval
Youmuth tidigt 1900-tal, 87x145
Såld: 1.500 kr
2016 Chuval
Såld: 2.000 kr
Såldes den 26 november 2007
2001 Esfahan
Såld: 13.500 kr
2014 Hamadan
semi-antik, 133x193
Såld: 3.600 kr
2007 Heriz
Såld: 42.000 kr
Såldes den 26 november 2007
2005 Kashan
Såld: 7.000 kr
2004 Kerman
Semi-antik, 136x240, full lugghöjd, full pile
Såld: 11.500 kr
2031 Ryamatta
Handarbetets vänner, c:a 260x360
Såld: 3.000 kr
Såldes den 26 november 2007
2034 Ryamatta (dds)
Såld: 3.000 kr
2021 Sarough
Såld: 2.200 kr
2012 Talish
Såld: 25.000 kr
Såldes den 26 november 2007
2011 Tekke
Såld: 8.000 kr
2013 Zeikhur
Såld: 7.000 kr
Såldes den 26 november 2007